Hakkımızda
E-Bülten sistemimize üye olarak, tüm güncel duyurulardan ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
TÜM MİLLETİMİZE ÖNEMLİ DUYURU!
09.02.2017
TÜM MİLLETİMİZE ÖNEMLİ DUYURU!

ARTIK UYANIN, ALDATILMAYIN VE FARKINA VARIN!

Telefonla destek olmanız, sms ile maddi yardım yapmanız hiç bir engellinin sokağa/hayata bağımsız ve özgür çıkmasını sağlamaz.

Bireysel Para yardımınız ile MİMARİ ENGELLERİN  KALDIRILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Engelli bireylerin sokağa çıkması için tek ve kesin çözüm kanunların uygulanması ve belediyelerin ve tüm mekanların mimari engelleri derhal kaldırmasıdır.

Engellileri sürekli başkasının yardımına muhtaç gösterip para toplayan dernek ve vakıflara İNANMAYIN! Herhangi bir derneğin engelliler yararına YALANI ile gazete, dergi, tiyatro bileti satmasının engellilere bir faydası yoktur. Devletin ve Sydv'nin zaten ücretsiz verdiği akülü ve tekerlekli sandalyeyi dağıtacağız yalanına da artık İNANMAYINIZ.

Maddi bağış kampanyaları sorunun kökten çözümü için hiçbir zaman fayda sağlamamakta, bireysel, anlık ve niteliksiz çözümler getirmekten başka bir işe yaramamaktadır. Ayrıca yardım etme kültürü engelli bireylerin ayrımcılığa uğramalarının da en büyük sebebidir.

Engellilerin sokağa çıkması, eğitim alması, toplumsal hayata katılması için devletin çıkardığı kanunların uygulanması, belediyelerin mimari engelleri kaldırılması ve tüm sosyal mekanların ‘Erişilebilirlik standartlarını’ uygulaması gerekir.  Yaya yolu, parklar, sinema, tiyatro, okul, apartman, iş yeri, restaurant, mağazalar, halka hizmet/ürün sunan iş yerleri, alış veriş merkezleri vs. tüm mekanlarda mimari engeller kalkmadan, işletmeciler ve çalışanlar iletişim ve davranış konusunda doğru bilgi sahibi olmadan engelliler hayata katılamaz.

Lütfen engellileri zavallı gösterip para toplayan dernek ve vakıflara inanmayın, bu kurumlara bağış yapmayın, gazete, dergi, tiyatro bileti almayın.

Artık UYANIN! Engelleri kaldırmak için para yardımı yapmak yerine bireysel sorumluluk alın; okuduğunuz/yaşadığınız/oturduğunuz mekanın mimari engellerinin kaldırılması için ilgili  yönetimin/belediyenin gerekli mimari düzenlemeleri yapması için talepte bulunun, hayata katılım için engel olmayın destek olun.

Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği - EHDD

Engelsiz Hayat Aktivistleri